Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


RODO


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
JUBILEUSZ 60-LECIA
REKRUTACJA
DLA RODZICÓW 2018/2019
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Samorząd Uczniowski
Rudniki w liczbach
Edukacyjna Wartość Dodana
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

XIII Gminny Konkurs Czytających Motyli!
15 maja odbył się XIII Gminny Konkurs Czytających Motyli organizowany przez panią Małgorzatę Wiśniewską pracującą w PSP w Jaworznie. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W kategorii klas IV – VI naszą szkołę reprezentowały: Patrycja Fałat, Sonia Stanek i Iga Staniszewska; z klas VII – VIII Ida Rumniak i Weronika Stasiak.
Uczestniczki przepięknie czytały losowo wybrane fragmenty z książek: „Pan Samochodzik” Zbigniewa Nienackiego oraz „Inny świat” Gustawa Herlinga Grudzińskiego.
Mistrzem Czytających Motyli 2019 w kategorii klas IV – VI została Iga Staniszewska, a Patrycja Fałat zajęła III miejsce; natomiast w grupie klas VII – VIII również III miejsce zajęła Weronika Stasiak. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.
Gratulujemy!
Dodane przez rbelka
dnia maj 15 2019 22:35:59
Czytaj więcej
0 Komentarzy
12 Czytań - Drukuj

SKSonTour gościnnie w Hali Mistrzów Polski!
Nasi uczniowie na Stacji Mistrzów podczas SKSonTour
14 maja br. gościnnie w Hali ZAKASY Kędzierzyn-Koźle odbył się SKSonTour. Jest to wydarzenie sportowe organizowane w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Na przybyłych uczestników czekało wiele atrakcji w obwodzie stacyjnym: mogli wziąć udział w warsztatach m.in. z wioślarstwa, jazdy na deskorolce, dokonać próby gibkości, skoczności czy wytrzymałości, a także sprawdzić się na biegu wahadłowym.
Jedną z atrakcji wydarzenia jest udział w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą wybitnych polskich sportowców, którzy na kilka godzin zamieniają się w trenerów i prowadzą zajęcia z młodymi. Oczywiście skoro Program SKS odwiedził Województwo Opolskie to można się domyślić, że na hali nie zabrakło drużyny gospodarzy aktualnych Mistrzów Polski w piłce siatkowej. Nasza szkoła miała również swój akcent w tym wydarzeniu. Jaki? O tym co działo się i jak nasi uczniowie promowali gminę, szkołę i speed-ball przeczytajcie sami (źródło: www.szkolnyklubsportowy.pl)
SKSonTour gościnnie w Hali Mistrzów Polski
Data: 2019-05-14
„Świetna inicjatywa, popieram Program SKS i popieram SKSonTour! – Takie słowa Sebastiana Świderskiego, prezesa Mistrzów Polski – Zaksy Kędzierzyn-Koźle to dla nas ogromne wyróżnienie.
W Kędzierzynie-Koźlu emocji i sportowych atrakcji nie brakowało bo zadbali o nie m.in. przedstawiciele Mistrza Polski - atakujący Sławomir Jungiewicz, trener Michał Chadała i kierownik drużyny Wojciech Serafin. Wydarzenia rozpoczęliśmy od oficjalnej prezentacji trofeum czyli pucharu Mistrzów Polski w siatkówce mężczyzn. Siatkarze Zaksy i właśnie ten puchar byli gośćmi na Stacji Mistrzów!
Pozostałe stacje to nasze (nie)standardowe aktywności prowadzone przez najlepszą ekipę - trenerów, instruktorów promujące nowoczesne formy aktywności oraz studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Popołudniu odwiedziła nas ekipa ze SPEED-BALL RUDNIKI. Ich historia jest niesamowita – przygodę ze speed-ball zaczynali na w-fie i SKS-ach, a teraz zdobywają medale na Mistrzostwach Polski i Świata w Speed-ball!
Tylko z ubiegłorocznych Mistrzostw Polski drużyna Speed-ball Rudniki przywiozła ze stolicy małopolski 18 medali w tym 7 tytułów Mistrza Polski. Dzisiaj na SKSonTour ćwiczyli z nami:
Katarzyna Pawlaczyk – nauczycielka wychowania fizycznego, prowadząca SKS-y, uczestniczka MŚ w Kuwejcie, brązowa medalistka MŚ 2017 w Egipcie oraz jej SKSiaki - Jasiu Włóka, Ola Materak, Bartosz i Kinga Matusiak, Piotr i Kuba Dwornik. To żywa reklama SKS-u, dziękujemy, że byliście z nami! (…)”

Udział naszych uczniów oraz uczniów PSP Żytniów w tym wydarzeniu to nie tylko ogromne wyróżnienie dla samej młodzieży, ale także naszej szkoły.Dodane przez rbelka
dnia maj 15 2019 22:31:40
0 Komentarzy
10 Czytań - Drukuj

ŚWIĘTO UNII EUROPEJSKIEJ!
Z okazji Dnia Unii Europejskiej w naszej szkole zorganizowano wystawę poświęconą 15 rocznicy wstąpienia polski do Unii EuropejskiejDodane przez rbelka
dnia maj 14 2019 18:55:30
0 Komentarzy
12 Czytań - Drukuj

"Gdy liczy się czas"
Kolejna akcja charytatywna za nami
Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował we współpracy z lubelską fundacją „Gdy liczy się czas” akcję pisania kartek dla dzieci leczonych onkologicznie. Szczególnie najmłodsi uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do tej inicjatywy i pisali słowa wsparcia oraz życzenia dla dzieci będących pod opieką fundacji. Dodatkowo udało nam się zebrać wśród społeczności szkolnej karton malowanek, kolorowanek, kredek i innych przyborów szkolnych, które na pewno umilą dzieciom pobyt w szpitalu. Wszystkie zebrane rzeczy zostały kilka dni temu wysłane na adres fundacji.
Dziękujemy za wsparcie!

Dodane przez rbelka
dnia maj 13 2019 21:40:19
0 Komentarzy
11 Czytań - Drukuj

OTWARTA ŚRODA!

Konsultacje nauczycieli dla rodziców uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach
oraz uczniów klas III gimnazjum

odbędą się w środę

15 maja 2019 r. w godzinach 14.30 - 16.00


INFORMACJA DLA RODZICÓW


Podczas konsultacji 15.05.2019r. zostaną przypomniane rodzicom procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie placówki oraz przekazane informacje o osobach i instytucjach, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej.


ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW.

Dodane przez rbelka
dnia maj 13 2019 15:38:21
4 Czytań - Drukuj

Konkurs recytatorski!
W marcu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski w trzech kategoriach wiekowych. W grupie klas I – III sukces odniosła Marcelina Kanicka z klasy I, zajmując pierwsze miejsce. W kategorii klas IV – VI Iga Staniszewska z klasy VI uplasowała się na drugim miejscu ,a Patrycja Fałat z klasy IV na trzecim.
Wśród najstarszych klas laureatką konkursu została Zuzanna Wiśniewska z 3b gimnazjum, a Weronika Pawelec i Aleksandra Sobańtka z 3a zajęły trzecie miejsce.Marcelina Kanicka i Zuzanna Wiśniewska zakwalifikowały się do Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który organizuje MDK w Oleśnie. Marcelinka zajęła w nim zaszczytne drugie miejsce, natomiast Zuzia nie mogła wziąć udziału w konkursie, ponieważ odbywał się on w dniu egzaminu gimnazjalnego z matematyki.


Wszystkim artystom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i gratulujemy sukcesów.
Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 29 2019 21:19:20
0 Komentarzy
39 Czytań - Drukuj

Mistrzowie ortografii

4 kwietnia 2019r. w Kluczborku odbyło się XIV Rejonowe Dyktando. Naszą szkołę reprezentowały trzy osoby. Dwie z nich stanęły na podium. Izabela Sieradzka z klasy III a zdobyła tytuł wicemistrza, ortografii, a Maciej Spodzieja z klasy III b zajął III miejsce. Sukces ten jest naprawdę olbrzymi, biorąc pod uwagę to, iż w zmaganiach uczestniczyło 35 osób z całego regionu oraz to, że dyktando naszpikowane było licznymi trudnymi wyrazami i wyrażeniami typu: pół spał, pół czuwał, półnagi, co dzień, wygoogluję, z ponad, ekstraoryginalny, Żywiecczyzna, żądny. Opiekunami laureatów były panie Anna Kokot i Agnieszka Pietrzak. Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 29 2019 21:13:44
0 Komentarzy
34 Czytań - Drukuj

"Zielono Mi"


Wyniki konkursu plastycznego:


I kategoria (kl. I i II)
I miejsce – kl. II
II miejsce – kl. III kategoria (kl. IV-VI)
I miejsce – kl. IV i V
II miejsce – kl. VI


III kategoria (kl. VII-VIII; oddziały gimnazjalne)
I miejsce – kl. VII, IIIa i IIIb
II miejsce – kl. IIIc
III miejsce – kl. VIII

Punkty uzyskane w konkursie zostaną wliczone do Wzorowej Klasy.
Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 29 2019 21:07:23
0 Komentarzy
39 Czytań - Drukuj

Informacja dla Rodziców i Uczniów!

Od jutra ( piątek,26.04.2019) zajęcia w naszej szkole będą się odbywać zgodnie z planem lekcji.

Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 25 2019 17:16:37
0 Komentarzy
40 Czytań - Drukuj

Informacja dla Rodziców!

Proszę o uregulowanie opłat za obiady za miesiąc kwiecień (należne odpisy za nieobecności w kwietniu będą zrealizowane w maju).


Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 25 2019 17:14:44
0 Komentarzy
40 Czytań - Drukuj

Informacja dla Rodziców i Uczniów!

SZANOWNI RODZICE

Informujemy, iż w naszej szkole, trwa ogólnopolski strajk pracowników oświaty. W sytuacji strajku szkoła nie będzie mogła normalnie pracować, będzie mogła zapewnić jedynie zajęcia opiekuńcze.
Prosimy o śledzenie informacji w mediach i na naszej stronie internetowej.
Prosimy o zrozumienie i liczymy na Wasze wsparcie!

Dodane przez rbelka
dnia kwiecień 23 2019 19:34:29
0 Komentarzy
50 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 159 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 6
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 5
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: prasztar

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 15539786 Unikalnych wizyt