Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
REKRUTACJA 2016/2017
DLA RODZICÓW
Kino za Rogiem
Sukcesy sportowe 2015/2016
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Edukacyjna Wartość Dodana
Samorząd Uczniowski
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kalendarz roku szkolnego 2015/16
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

Warsztaty ilustracji z Szymonem Telukiem
12 maja grupa młodzieży z kl. IIa i IIb, wraz z opiekunkami p. J.Głowacką i p. M.Bejm, uczestniczyła w warsztatach ilustracji zorganizowanych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach. Warsztaty prowadził Szymon Teluk - rysownik, karykaturzysta, twórca komiksów. Tłumaczył nam, jak krok po kroku stworzyć dobry rysunek, pokazywał zasady konstruowania postaci i innych elementów. Uczniowie wykonując kilka ćwiczeń, przygotowali następnie własną ilustrację do książki lub artykułu prasowego.
Dodane przez julv
dnia maj 31 2016 22:50:30
0 Komentarzy
0 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Muzeum Henryka Sienkiewicza
27 kwietnia 2016r. kilka uczennic naszej szkoły ( Karolina Kaczmarek, Kamila Klimek, Julia Kiliszek i Ania Krześlak), wraz z opiekunem p. Jadwigą Głowacką, pojechało na wycieczkę do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, w której uczestniczyli również uczniowie PG im. Jana Pawła II w Praszce i PSP nr 2 w Praszce. Głównym organizatorem wyjazdu były nauczycielki i bibliotekarki gimnazjum w Praszce.
Na początku uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, gdzie z prezentacji i opowieści prowadzącego poznalismy wiele ciekawostek i faktów dotyczących życia pisarza.
Muzeum udostępnia zwiedzającym zachowane wnętrza gabinetu, salonu, sypialni i palarni. Mogliśmy zobaczyć biurku Henryka, przy którym stworzył wiele swoich dzieł literackich. W muzeum zgromadzono także wiele unikatowych dokumentów bezpośrednio związanych z Sienkiewiczem oraz pokaźny zbiór fotografii pisarza i jego najbliższych - listy,rysunki itp. Byliśmy zachwyceni zarówno tradycyjnymi wnętrzami pałacyku jak i ekspozycjami przedstawionymi w formie nowoczesnej. Choć pogoda nie dopisała, nie popsuła nam humorów i wrażeń z pobytu w tak magicznym miejscu jakim jest Oblęgorek.
Dodane przez julv
dnia maj 31 2016 22:46:00
0 Komentarzy
0 Czytań - Drukuj

Statuetka Laureata
24 maja 2016 roku w Filharmonii Opolskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w województwie opolskim z udziałem Opolskiego Kuratora Oświaty, pana Michała Sieka. Podczas gali wręczono nagrody i dyplomy 194 gimnazjalistom - laureatom konkursów, a ich rodzicom i nauczycielom złożono podziękowania i gratulacje. Wśród tegorocznych laureatów jest też uczeń naszego gimnazjum - Jakub Zając z klasy II b. Jakub został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Gratulujemy naszemu koledze, jego rodzicom oraz p. Zofii Jarząbek.
Dodane przez rbelka
dnia maj 30 2016 22:10:38
0 Czytań - Drukuj

Historyczna wycieczka do Oświęcimia
18 maja 2016 roku odbyła się wycieczka historyczna klas drugich i trzecich do Pszczyny i Oświęcimia pod opieką p. Zofii Jarząbek , p. Anny Kokot, p. Beaty Patyk i p. Marii Bejm. Już tradycją naszego gimnazjum stały się wyjazdy do byłego niemieckiego, hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz- Birkenau. Jeździmy tam, aby pamiętać… „ Kto nie pamięta historii skazany jest na jej ponowne przeżycie.” George SantayanaDodane przez rbelka
dnia maj 30 2016 21:52:36
0 Czytań - Drukuj

Sportowe sukcesy w lekkoatletyce
20 maja 2016 r. na Mistrzostwach Powiatu Oleskiego w Lekkoatletyce nasze gimnazjum zostało sklasyfikowane na zaszczytnym II miejscu wśród chłopaków i V dziewczyn.
Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom!!!Dodane przez rbelka
dnia maj 24 2016 08:46:38
0 Czytań - Drukuj

Szkolny Przegląd Teatralny
9 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się przegląd teatralny. Każda klasa wystawiła wybraną przez siebie sztukę. Tematyka ich była bardzo różnorodna, począwszy od bajek, a skończywszy na fragmentach musicalu. Rywalizację wygrała klasa IIIc, która przedstawiła baśń o Śpiącej Królewnie. Najlepszą aktorką została Wiktoria Surowa z klasy IIIa, która wcieliła się w rolę Macochy w „Kopciuszku”, zaś najlepszym aktorem okrzyknięto Jakuba Świątka z klasy Ib. Klasa IIIa wygrała konkurs na najlepszy plakat promujący sztukę. W jury zasiadły panie: Alina Bienias – pracownik Biblioteki Publicznej w Rudnikach oraz nauczycielki gimnazjum – Agnieszka Pietrzak i Agata Nowak-Zawada.
Każdy uczeń podczas przeglądu otrzymał folder informacyjny z zamieszczonym repertuarem, znanymi cytatami o teatrze oraz pojęciami związanymi z tematem. Przed konkursem szkolna grupa teatralna „Kurtyna” wystawiła premierowe przedstawienie „Balladyny” Juliusza Słowackiego.
Impreza okazała się bardzo udana, uczniowie wykazali się kreatywnością i wielkim zaangażowaniem. Przedsięwzięcie pomogło odkryć nowe aktorskie talenty i przyczyniło się do integracji klas. Nad całością imprezy czuwali pani Anna Kokot, pani Maria Bejm, pani Katarzyna Leszczyńska-Niedrygoś oraz pan Bogdan Szyszka.Dodane przez rbelka
dnia maj 23 2016 10:16:56
0 Czytań - Drukuj

XVI Gminny Konkurs Ekologiczny
W dniu 17.05.2016 r. w naszym gimnazjum odbył się XVI Gminny Konkurs Ekologiczny zorganizowany przez nauczycieli przyrody i biologii z całej gminy. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych naszej gminy oraz gimnazjum.
W kategorii gimnazjum zwyciężył Filip Napieraj z klasy IIa, drugie miejsce zajęła Natalia Księżarek z klasy IIIb, trzecie miejsce zajęła Iga Wiercińska z klasy IIa.
Zwycięzcom gratulujemy!
Dodane przez matkot
dnia maj 19 2016 21:38:09
0 Komentarzy
19 Czytań - Drukuj

Akcja zbierania plastikowych nakrętek

Plastikowe nakrętki zostały przekazane rodzicom chorej Wiktorii Moś z Zajączek


Nasze gimnazjum zaangażowało się w pomoc chorej na nieuleczalną chorobę genetyczną Wiktorii Moś z Zajączek. Pomoc polega na zbieraniu plastikowych nakrętek, dzięki którym dziewczynka ma szansę na kosztowną rehabilitację. Rodzicom Wiktorii przekazaliśmy kilka worków nakrętek, które udało się zebrać od marca. Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej zbiórki.
Samorząd Uczniowski

Dodane przez matkot
dnia maj 19 2016 11:54:28
0 Komentarzy
16 Czytań - Drukuj

Dzień Dziecka

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka każda klasa jest proszona, aby przygotowała taniec do wybranego przez siebie utworu lub składanki. Z tej okazji również zostanie zorganizowany konkurs 'Mam Talent', w którym każdy chętny, utalentowany gimnazjalista będzie mógł się zaprezentować. Ponieważ 1 czerwca zbliża się wielkimi krokami, prosimy aby chętni uczniowie zgłaszali w najbliższym czasie swój udział p. Agnieszce Włóce lub p. Annie Krzak. Prosimy również o tytuły utworów, do których będziecie tańczyć, nazwy zespołów i krótką informację o tym, co zamierzacie tańczyć. Wszystkie pytania można kierować do uczniów klasy III B oraz ww. nauczycieli.
Dodane przez rbelka
dnia maj 18 2016 00:14:50
0 Czytań - Drukuj

OTWARTA ŚRODA

Konsultacje nauczycieli dla rodziców uczniów Gimnazjum w Rudnikach (otwarta środa) odbędą się w środę 18 maja 2016 r. w godzinach 14.40 - 16.00.

Dodane przez rbelka
dnia maj 17 2016 09:39:58
1 Czytań - Drukuj

Logiczne wędrówki - piąty etap konkursu
Już po raz piąty nasi uczniowie, z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem rozwiązywali test.

Szczegółowe wyniki piątego etapu i pozostałych znajdują się TUTAJ!
Dodane przez rbelka
dnia maj 15 2016 23:29:31
1 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 123 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 11
Najnowszy Użytkownik: rbelka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 6502603 Unikalnych wizyt