Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
REKRUTACJA 2016/2017
Rudniki w liczbach
DLA RODZICÓW 2016/17
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe 2015/2016
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Edukacyjna Wartość Dodana
Samorząd Uczniowski
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

Nowy plan lekcji

PLAN LEKCJI

- obowiązujący od 28.11.2016 r. (poniedziałek)

Klasy I
Klasy II
Klasy III a,b
Klasa III c
Dodane przez rbelka
dnia grudzień 03 2016 19:26:05
0 Czytań - Drukuj

POWIDOKI – projekt edukacyjny.
30 listopada, w Dniu Patrona naszej szkoły, odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego POWIDOKI. Pomysłodawcami i organizatorami projektu byli uczniowie klasy III b. Nakręcili film edukacyjny o technice malarskiej powidoki, wybrali cytaty z Patrona i o Patronie na wystawę towarzyszącą wystawie plastycznej, pomogli w organizacji podsumowania, pracują nadal nad filmem o Andrzeju Wajdzie i Jego spotkaniach z uczniami naszego gimnazjum.
Na konkurs plastyczny wpłynęło XX prac wykonanych w konwencji malarskiej powidoków. Zwycięzcami zostali: Iga Wiercińska z klasy IIIa oraz Remigiusz Więdłocha z klasy IIIc. Iga i Remik otrzymali plakaty z autografem Andrzeja Wajdy ufundowane przez Stowarzyszenie Wspierania Gimnazjum w Rudnikach.


Dodane przez rbelka
dnia listopad 30 2016 21:46:41
0 Czytań - Drukuj

Gazetka listopad 2016Dodane przez rbelka
dnia listopad 30 2016 21:37:42
0 Czytań - Drukuj

Dyskoteka Andrzejkowa

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA


Czwartek - 24.11.2016 r. w godz. 17.00 - 21.00

Serdecznie zaprasza klasa IIc


Wstęp: 1zł.
Dodane przez rbelka
dnia listopad 22 2016 18:32:47
3 Czytań - Drukuj

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości
„Ojczyzna to kraj dzieciństwa,
Miejsce urodzenia,
To jest ta mała najbliższa
Ojczyzna.
Miasto, miasteczko, wieś,
Ulica, dom, podwórko,
Pierwsza miłość,
Las na horyzoncie,
Groby.”

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia składamy kwiaty przy pomnikach tych, którzy oddali życie za Ojczyznę. Dziękujemy naszym przodkom , że byli odważni i nie poddali się rusyfikacji i germanizacji, że kiedy przyszedł czas chwycili za broń i poszli walczyć z zaborcami. Dzięki nim przetrwało nasze państwo, język, kultura i tradycja.
Żyjemy dziś w wolnym kraju, możemy chodzić do polskiej szkoły i realizować własne marzenia.
W naszej szkole również uczciliśmy 98 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie klas: IIb i IIIa przygotowali z tej okazji uroczysty apel. Przedstawili ciekawą inscenizację oraz zachęcali całą społeczność szkolną do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Po uroczystości zrobiliśmy kolejne już pamiątkowe zdjęcie, do którego zaprosiliśmy wszystkich uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszego gimnazjum wykonali również gazetki ścienne w pracowni historycznej oraz wystawę książek w bibliotece szkolnej. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w przygotowaniach do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole oraz nauczycielom: p.Z.Jarząbek, p.M.Bejm, p.B.Szyszce, p.J.Marchewce ,p.J.Głowackiej i p.R.Belce.Dodane przez rbelka
dnia listopad 22 2016 18:13:32
3 Czytań - Drukuj

UWAGA!!!
Akcja „Góra Grosza” – edycja XVII

Do 9 grudnia 2016 roku trwać będzie w naszej szkole zbiórka monet 1-, 2- i 5-groszowych.
Każda klasa prowadzi zbiórkę we własnym zakresie!!!
Za udział w tej akcji charytatywnej zostaną przyznane punkty w konkursie WZOROWA KLASA. Wszystkich prosimy o zaangażowanie się w akcję.
Zachęcamy również do efektywnej zbiórki nakrętek!!!
Od tej pory wszystkie klasy będą prowadzić zbiórkę nakrętek we własnym zakresie. W wyznaczonym dniu (raz na dwa miesiące) nakrętki zebrane przez poszczególne klasy będą ważone, pakowane i przekazywane naszej podopiecznej Wiktorii Moś.
Klasy, które zbiorą najwięcej korków otrzymają najwięcej punktów w konkursie WZOROWA KLASA.

Dodane przez rbelka
dnia listopad 17 2016 21:58:32
6 Czytań - Drukuj

„POWIDOKI” – KONKURS PLASTYCZNY.
„Powidoki” to tytuł ostatniego filmu Patrona naszej szkoły, Pana Andrzeja Wajdy. Przypadający 30 listopada Dzień Patrona chcemy uczcić wystawą prac plastycznych uczniów naszej szkoły, których tematem będą powidoki. Co to są powidoki, jaka to technika malarska? Dowiecie się z filmu przygotowywanego przez uczniów klasy III b. Film zostanie zaprezentowany i przekazany wszystkim uczestnikom konkursu. W konkursie udział wezmą:
- jeden przedstawiciel każdej klasy naszej szkoły,
- wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie uczniowie naszej szkoły.

Prace konkursowe powinny:
- być pracami oryginalnymi, autorskimi;
- spełniać wymogi tematyczne konkursu;

- być wykonane w dowolnej technice malarskiej, ale w rozmiarze co najmniej A3.
Prace konkursowe proszę przekazywać Pani Marii Bejm do 28 listopada b.r.
Chęć udziału w konkursie proszę zgłaszać do Pani Marii Bejm do 18 (piątek) listopada.
O terminie prezentacji filmu instruktażowego uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni po 18 listopada.
Konkurs „Powidoki” będzie brany pod uwagę w klasyfikacji konkursu WZOROWA KLASA.
Zwycięzca konkursu otrzyma plakat filmowy z oryginalnym autografem Pana Andrzeja Wajdy ufundowany przez Stowarzyszenie Wspierania Gimnazjum w Rudnikach.


Władysław Strzemiński „Powidoki”
Dodane przez rbelka
dnia listopad 15 2016 23:45:54
3 Czytań - Drukuj

Osiągnięcia sportowe gimnazjalistów
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Halowej Dziewcząt - III miejsce

Skład: Karolina Kumur, Oliwia Łapucha, Martyna Matyska, Kinga Mencfel, Wiktoria Pawłowska, Beata Sieradzka, Zuzanna Wiśniewska, Natalia Wolna, Izabela Zaręba.
Oliwia Łapucha została "Królem strzelców"

Półfinał Wojewódzki w Unihokeju Chłopców - IV miejsce
Zdjęcie
Dodane przez rbelka
dnia listopad 15 2016 23:27:27
2 Czytań - Drukuj

WSPOMNIENIE O ANDRZEJU WAJDZIE
Po śmierci Naszego Patrona, Pana Andrzeja Wajdy, uczniowie klas trzecich: Adam Borecki, Miłosz Majtyka, Filip Napieraj, Filip Pęcherczyk, Paweł Ryng i Bartłomiej Stasiak wyszli z propozycją przygotowania spotkania, które będzie okazją do przypomnienia wszystkim uczniom szkoły najważniejszych faktów z życia Wielkiego Reżyser, Jego dokonań artystycznych oraz chwil dla nas najważniejszych: spotkań Patrona z uczniami. Spotkanie „Wspomnienie o Andrzeju Wajdzie” odbyło się dzień po pogrzebie Mistrza, 20 października. Obejrzeliśmy prezentacje multimedialne, fragmenty filmów oraz zdjęcia i filmy dokumentujące wizyty Andrzeja Wajdy w Rudnikach i spotkania uczniów z Patronem w Warszawie i w Gdańsku. Uczniowie, którzy przygotowali to spotkanie wspomnień otrzymali, ufundowane przez Stowarzyszenie Wspierania Gimnazjum w Rudnikach, plakaty filmowe z oryginalnymi autografami Patrona naszej szkoły.Dodane przez rbelka
dnia listopad 15 2016 23:10:06
3 Czytań - Drukuj

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole
17 października 2016 r. uczniowie ze szkolnego koła teatralnego „Kurtyna” pod opieką pani Anny Kokot, pani Marii Bejm i pana Bogdana Szyszki przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Na scenie pojawiła się nauczycielka, która wstając z łóżka, nuciła wszystkim znaną piosenkę „Jak dobrze wstać skoro świt”. Humor jej się zdecydowanie popsuł, gdy zorientowała się jednak, że jest spóźniona. Wziąwszy okulary i słuchawki do uszu, pobiegła do szkoły, by tam zrobić powtórzenie z „Dziadów”. Po jej wejściu do klasy okazało się, że uczniowie przygotowali dla polonistki niespodziankę. Wystawili trawestację dramatu Adama Mickiewicza. Biedna belferka… Dowiedziała się, że nigdy nie pójdzie do nieba, bo jest zbyt wymagająca  Uczniom w przedstawieniu też się trochę dostało, napiętnowane bowiem było lenistwo i narcyzm. Humorystyczne przedstawienie „Dziady w innej odsłonie” przeplecione zostało wieloma piosenkami, wierszami i życzeniami dla naszych kochanych pedagogów i wszystkich pracowników szkoły.Dodane przez rbelka
dnia listopad 15 2016 23:00:54
6 Czytań - Drukuj

Wizyta uczniów w muzeum w Praszce
9 października 2016 r. klasa I a pojechała wraz ze swoimi opiekunami, panią Anną Kokot i panem Andrzejem Krzakiem, do muzeum w Praszce. Najpierw zwiedziliśmy zabytkowy tabor kolejki wąskotorowej, który niegdyś pokonywał trasę Praszka- Wieluń. Potem pan Zbigniew Szczerbik opowiedział nam o dawnych aptekach i pokazał eksponaty, które się w nich znajdowały. Następnie obejrzeliśmy ekspozycję czasową „Na straży granic”. Najwięcej jednak czasu zajęło nam zwiedzanie dwóch wystaw : „Przyroda okolic Praszki” i „Dzieje pszczelarstwa”. Tutaj naszym przewodnikiem był nasz pan dyrektor, który jest zapalonym myśliwym i znakomitym bartnikiem. Pan Andrzej Krzak opowiedział nam o formie poroży i parostków oraz o tym, od czego zależy ich ubarwienie (uperlenie), o zwyczajach głuszców oraz o żargonie myśliwskim i zwyczajach myśliwych. Przy oglądaniu rekonstrukcji warsztatu pszczelarza zademonstrował: wirówki, podkarmiaczki, klateczki dla matek, ramki, kraty odgrodowe, podkurzacze. Zapoznał nas także z różnymi rodzajami uli: figuralnymi, barciowymi, pniowymi, wielkopolskimi, słomianymi, weselnymi oraz omówił historię powstania ula Dzierżona. Zaprezentował też sylwetkę jego twórcy. Pan dyrektor opowiedział nam również o roślinach miododajnych, gatunkach miodów i o tym, jak wyglądało bartnictwo kiedyś, a jak dziś. Wytłumaczył, czym różni się prowadzenie pasieki stacjonarnej od wędrownej, omówił budowę ula oraz rodziny pszczelej. Powiedział nam o znakowaniu matek pszczelich oraz o nowoczesnych ulach poliuretanowych. Z wycieczki wynieśliśmy rozległa wiedzę oraz przekonanie, że warto mieć pasję.Dodane przez rbelka
dnia listopad 15 2016 22:56:10
5 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 128 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Najnowszy Użytkownik: rbelka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 7342806 Unikalnych wizyt