Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
REKRUTACJA 2016/2017
Rudniki w liczbach
DLA RODZICÓW 2016/17
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe 2015/2016
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Edukacyjna Wartość Dodana
Samorząd Uczniowski
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017


odbędzie się 23 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 na dużej sali gimnastycznej.


O godz.11.15 Msza św. w kościele parafialnym w Rudnikach.


Autobusy szkole kursują według normalnego rozkładu!
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 22 2017 12:32:50
27 Czytań - Drukuj

Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przemiotowych
12 czerwca 2017r. w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa opolskiego. Organizatorem uroczystej gali było Kuratorium Oświaty oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Byliśmy tam również kolejny raz dzięki naszym gimnazjalistom, którzy obiecali sobie, nauczycielom i rodzicom, że osiągną sukces. I osiągnęli: Marysia Sas tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego i Filip Napieraj tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Nasi laureaci otrzymali z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty, p.Michała Sieka: dyplomy, statuetki oraz upominki. Jednak najcenniejszą nagrodą jest wejście Marysi i Filipa do grona najzdolniejszej młodzieży województwa opolskiego.
Jeszcze raz gratulujemy naszym laureatom oraz ich opiekunom p.Zofii Jarząbek i p.Sabinie Zarębie.


Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 22 2017 13:07:25
27 Czytań - Drukuj

Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy
Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego z cyklu „Spotkania z biologią i chemią dla gimnazjalistów” , który odbył się 22.05.2017r. w Oleśnie w LO im. Lotników Polskich.
• w części chemicznej:
Sandra Kobiela kl. III a - zajęła II miejsce
• w części biologiczno – chemicznej:
Filip Napieraj kl. III a – zajął I miejsce
Iga Wiercińska kl. III a – zajęła II miejsce
Magdalena Wcisło kl. III a – zajęła III miejsce

Nasi uczniowie rywalizowali z gimnazjalistami z Radłowa i Przystajni. Gratulacje !!!

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 22 2017 12:36:41
25 Czytań - Drukuj

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 20 2017 21:52:26
26 Czytań - Drukuj

Gazetka maj - czerwiec 2017
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 20 2017 21:49:48
24 Czytań - Drukuj

Wielki sukcses naszych tenisistów!!!

Na Mistrzostwach Polski Szkół Gimnazjalnych w tenisie stołowym, rozgrywanych w Działdowie, nasza drużyna Maciej Malecha i Konrad Kołacha pod okiem trenera p.Kasi Pawlaczyk, zdobyła brązowy medal, przegrywając tylko jeden pojedynek, o półfinał z gimnazjum z Gdańska. To wielkie i historyczne zwycięstwo wywalczone dla Gimnazjum Publicznego im.Andrzeja Wajdy w Rudnikach.
Gratulujemy!!!Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 17 2017 20:39:54
18 Czytań - Drukuj

Wycieczka do Kotliny Kłodzkiej i Skalnego Miasta
5 i 6 czerwca 2017 roku klasy pierwsze pod opieką pań: Anny Kokot, Agaty Nowak- Zawady i Justyny Tokarskiej wybrały się na dwudniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej i Skalnego Miasta. W poniedziałek o 5.45 wyruszyliśmy spod gimnazjum w Rudnikach w kierunku Złotego Stoku. Gdy przybyliśmy na miejsce, zwiedziliśmy Kopalnię Złota. Najbardziej tam podobał nam się przejazd kolejką i zjazd w rynnie. Salwy śmiechu wywoływał pracujący w kopalni chemik o imieniu Al czyli Alchemik Potem przyjechaliśmy do Karłowa. Z przewodnikiem weszliśmy na najwyższy szczyt Gór Stołowych- Szczeliniec Wielki. Będąc na szczycie, odbyliśmy spacer labiryntem skalnym wśród pięknych form krasowych przypominających zwierzęta oraz przedmioty z życia codziennego. Po południu pojechaliśmy do Kudowy Zdroju, gdzie odpoczywaliśmy w Parku Zdrojowym. Nocleg mieliśmy w Dusznikach Zdroju w klasztorze. Następnego dnia pojechaliśmy do Czech do Adrspach. Skalne Miasto tonące w słońcu zrobiło na nas ogromne wrażenie. I gdyby nie te tysiące schodów, które trzeba było pokonać, byłoby naprawdę cudnie… O 21 wróciliśmy zmęczeni, ale i zadowoleni z wyjazdu do domu, wcześniej wstępując do naszego ulubionego McDonalda. Szkoda, że ta wycieczka tak szybko minęła! Ale czekamy już na następną. Panie nam obiecały, że tym razem trzydniową.

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 16 2017 20:38:14
19 Czytań - Drukuj

II Szkolny Przegląd Teatralny
22.05.2017r. w naszym gimnazjum odbył się II Szkolny Przegląd Teatralny, którego pomysłodawczynią jest pani Anna Kokot, opiekunka koła teatralnego. Uczniowie do konkursu pod okiem wychowawców przygotowywali się już od końca marca. Musieli znaleźć odpowiedni scenariusz, rozdzielić role, opanować je, wykonać kostiumy i dekorację, w końcu stworzyć plakat promujący swoje przedstawienie. Gdy nadszedł dzień przeglądu, młodzież otrzymała ulotkę informacyjną zawierającą m. in. repertuar, sławne cytaty o teatrze, słownik pojęć oraz przyśpiewkę, którą wspólnie wykonywali podczas antraktów. W jury oceniającym klasowe przedstawienia zasiadły panie: Alicja Księżarek- wicedyrektor gimnazjum, Iwona Meryk- przewodnicząca Rady Rodziców, Janina Pawlaczyk- dyrektor GOKSiR w Rudnikach oraz Jadwiga Głowacka- bibliotekarka.
Klasy zaprezentowały przedstawienia w następującej kolejności: II c- „Romea i Julię”, III b „Rzepkę”, I a bajkę „O królewnie czarodziejce”, I c „Małego Księcia”, II a „Królewnę Śnieżkę”, III a „Księżniczkę i ziarnko grochu”, III c „O Wojtku muzykancie, co odwiedził piekło” i II b „Samych swoich”. Bezapelacyjnie wygrała III c, która jest kuźnią talentów aktorskich i których sztuka rozbawiła publiczność do łez. II miejsce zajęła klasa II c, ukazując konflikt między rodziną Montekich i Capulettich we współczesności, a na trzecim miejscu uplasowała się III a.Najlepszą aktorką została Izabela Sieradzka z I a, wcielając się w humorzastą królewnę, najlepszym aktorem okrzyknięto zaś Jakuba Pałygę z klasy II b kłócącego i godzącego się wciąż ze swoim sąsiadem.
Najlepszy plakat do swojego przedstawienia wykonała II a, potem II c i II b.
Wszystkim klasom, które wzięły udział w przeglądzie serdecznie gratulujemy. Pokazały, że poprzez zabawę można się uczyć, odkrywać talenty i zawiązywać przyjaźnie. Dziękujemy też nauczycielom- wychowawcom oraz pani Annie Kokot, pani Marii Bejm i panu Bogdanowi Szyszce- koordynatorom projektu.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 16 2017 20:32:22
19 Czytań - Drukuj

Najpopularniejsze imię w gimnazjum

Ludzie wybierając imiona dla swoich pociech, kierują się różnymi względami. Nadają imiona, które im się podobają lub które dla nich coś znaczą. Zdarza się również, że dzieci dostają imię po starszym członku rodziny. Są przypadki, gdy noworodek ma zapożyczone imię od postaci filmowej lub serialowej, która wyjątkowo podobała się jego rodzicom. Czasami rodzice nadają swoim dzieciom imiona po osobach, które zaimponowały im swoją postawą.
Tak jak panuje moda na ubrania, gatunek muzyki, fryzury, tak i panuje moda na rozmaite imiona. Postanowiłyśmy sprawdzić, jakie imię jest obecnie najpopularniejsze w naszym gimnazjum. Wśród dziewcząt, których w naszej szkole jest 117, największym powodzeniem cieszy się łacińskie imię Julia (10 osób)- żeński odpowiednik Juliusza i germańskie Kinga (10 osób), które oznacza „pochodząca z walecznego rodu”. Na drugim miejscu uplasowała się Natalia (8 osób)- żeńska forma imienia Natalis i Aleksandra (8 osób)-żeńska forma imienia Aleksander. Trzecie miejsce zajmuje imię Wiktoria (7 osób)- oznaczające zwycięzcę.
Wśród płci męskiej na 119 chłopców 15 nosi imię Jakub, które wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza „niech Bóg strzeże”. Na drugim miejscu znalazł się Patryk (9 osób) oznaczający „szlachetnie urodzony”, a na trzecim Kacper (8 osób) wywodzący się z języka perskiego i oznaczający „skarbnik królewski”.
Czasem rodzice, nadając imię swojemu dziecku, kierują się tym, by to imię było oryginalne i niepowtarzalne. W naszej szkole jest wielu uczniów, którzy jako jedyni w gimnazjum noszą swoje imię. I tak jest jedna: Martyna, Olga, Iga, Kaja, Adrianna, Kamila, Emilia, Alicja, Joanna, Sonia, Dominika, Roksana, Amelia, Agata, Bianka, Barbara, Daria. Wśród chłopców jest jeden: Adrian, Rafał, Marceli, Przemysław, Witold, Aleksander, Sergiusz, Artur, Igor, Hubert, Sebastian, Radosław, Błażej, Oskar, Norbert, Cyprian, Łukasz, Maurycy.
Po ustaleniu najpopularniejszych i najmniej popularnych obecnie imion w naszym gimnazjum, porównałyśmy swoje badania z badaniami przeprowadzonymi w roku 2001 również w naszej szkole. Wtedy najpopularniejszym imieniem żeńskim była Katarzyna, aż 17 dziewcząt na 133 nosiło to imię. Dziś Kasiek jest tylko 5. Drugimi, co do popularności imionami była Anna (10 osób) i Monika (10 osób), dzisiaj Anki w szkole są tylko dwie, a Monik jest trzy. Na trzecim miejscu wśród imion żeńskich plasowała się Marta (7 osób). Dziś Marty są dwie. Wśród chłopców w 2001 roku najczęściej spotykanymi imionami w naszej szkole były: Łukasz, Michał i Mateusz. Dziś Łukasz jest jeden, Michałów mamy czterech, ale Mateuszów jest sześciu. Stąd wniosek, że imię to pochodzące z języka hebrajskiego, oznaczające „danego przez Boga”, ciągle się podoba.
Na zakończenie chciałybyśmy posłużyć się słowami Henryka Łuszczyńskiego, który napisał: „Każde imię przedstawia sobą pewien zasób energii […], może oddziaływać na osobowość i w pewnej mierze los człowieka”. Zatem drogie koleżanki i drodzy koledzy! Zastanówcie się dobrze, zanim w przyszłości swojemu dziecku nadacie imię. Imię tak wiele znaczy…

Iza Sieradzka i Aleksandra Sobańtka pod kierunkiem pani Anny Kokot

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 16 2017 20:27:14
17 Czytań - Drukuj

Kulinarne wariacje gimnazjalistów w Rudnikach
Od marca do maja 2017 r. w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny „Kulinarne wariacje gimnazjalistów”.
W projekcie brały udział kilkuosobowe reprezentacje wszystkich klas. Zadaniem uczniów było przygotowanie dania do wcześniej wybranego przepisu oraz nagranie filmu instruktażowego. Przed przystąpieniem do realizacji projektu uczestnicy zostali szczegółowo zapoznani z regulaminem i kryteriami oceniania.
Podsumowanie projektu miało miejsce 30 maja 2017 roku. W tym dniu uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Justyny Tokarskiej i Agaty Nowak-Zawady zaprezentowali swoje dania, które zostały ocenione przez jury w składzie: Maria Komorowska, Małgorzata Rozik oraz Alicja Księżarek. Komisja brała pod uwagę nie tylko walory smakowe, ale też estetyczne. Jury doceniło ogrom włożonej pracy i zaangażowanie uczniów, dlatego postanowiło przyznać wszystkim klasom miejsca na podium. Najbardziej zachwyciły dania wykonane przez uczniów klasy Ic (chleb zbożowy i pasty), IIb (roladki szpinakowe) oraz IIIc (deser brownies). Drugie miejsce otrzymały klasy: Ia (sernik na zimno), IIc (tortilla) oraz IIIb (chłodnik z zielonych ogórków), natomiast trzecie miejsce przypadło klasom: Ib (ciasto), IIa (sushi) oraz IIIa (dietetyczne ciasteczka owsiane).
Filmy, które uczniowie nagrali podczas przygotowania potraw, są dostępne na stronie internetowej szkoły.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 15 2017 10:22:35
19 Czytań - Drukuj

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 w sporcie.

W roku szkolnym 2016/2017 nasze gimnazjum odniosło duże sukcesy sportowe, zarówno na szczeblu powiatu jak i województwa.Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 15 2017 10:14:40
18 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 136 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 9
Najnowszy Użytkownik: rbelka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 8986753 Unikalnych wizyt