Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
REKRUTACJA 2016/2017
DLA RODZICÓW
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe 2015/2016
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Edukacyjna Wartość Dodana
Samorząd Uczniowski
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kalendarz roku szkolnego 2015/16
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

REKRUTACJA 2016/2017
Listy uczniów przyjętych do klas pierwszych Gimnazjum Publicznego im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach będą do wglądu u Dyrektora Szkoły w dniach 4 - 5 lipca 2016 r. (tj. poniedziałek i wtorek) w godz. 9.00 - 13.00
Dodane przez rbelka
dnia lipiec 03 2016 08:59:29
8 Czytań - Drukuj

Słownik gimnazjalny
Słownik gimnazjalny powstał dzięki współpracy grupy pierwszoklasistów: Zuzanny Dubas, Oliwii Zaremby, Aleksandry Zając, Kingi Plewy, Zofii Grzebieli, Moniki Sobańtki, Jakuba Kołachy, którzy uczestniczyli w projekcie edukacyjnym zatytułowanym „Trudne słówka”. Opiekunkami przedsięwzięcia były panie: Agnieszka Pietrzak i Beata Rasztar. Redaktorzy słownika uważają, że bogate słownictwo i poprawność wypowiedzi są niezbędne w życiu każdego człowieka. Stworzone przez nich dzieło ma pomóc w codziennych kontaktach rówieśniczych i mobilizować do wzbogacania słownictwa.


Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 27 2016 22:01:48
7 Czytań - Drukuj

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
Najważniejsze nagrody i wyróżnienia w roku szkolnym 2015/2016 otrzymali:
- Tytuł:
Złotego Gimnazjalisty - Natalia Księżarek
Srebrnego Gimnazjalisty - Weronika Dzierżak
Brązowego Gimnazjalisty - Maja Kabata
- Tytuł Sportowca Roku:
w kategorii dziewcząt - Weronika Matusiak
w kategorii chłopców - Filip Bejm, Tomasz Sobieraj

- Tytuł Poligloty Roku - Natalia Księzarek

POLONEZ W WYKONANIU KLAS IIIDodane przez rbelka
dnia czerwiec 26 2016 12:42:02
5 Czytań - Drukuj

STYPENDIUM WÓJTA GMINY RUDNIKI
27 listopada 2015r. Rada Gminy Rudniki podjęła uchwałę w sprawie przyznania Stypendium Wójta Gminy Rudniki za bardzo dobre wyniki w nauce, szczególne osiągnięcia edukacyjne, artystyczne , kulturalne dla uczniów zamieszkujących na terenie naszej gminy.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem przyznawania stypendium:

Link


Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 23 2016 23:14:59
6 Czytań - Drukuj

Sportowe sukcesy - podsumowanie roku 2015/2016Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 23 2016 22:50:37
6 Czytań - Drukuj

Kotlina Kłodzka
Wycieczka klas pierwszych do Kotliny Kłodzkiej
W dniach 8–9 czerwca wraz z wychowawcami : p. S. Zarębą, p. Z. Jarząbek, p. R. Belką oraz p. W. Matuszczykiem pojechaliśmy na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Wyruszyliśmy o godz. 7:15 i po długiej, lecz pełnej zabawy podróży, dotarliśmy do celu. Pierwszą atrakcją była Kopalnia Złota w Złotym Stoku, gdzie spędziliśmy kilka godzin, ale było warto. Następnie udaliśmy się do Pijalni Wód w Dusznikach Zdroju i Kaplicy Czaszek. Na koniec wyczerpującego dnia wybraliśmy się w Błędne Skały. Wieczorem, kiedy przyjechaliśmy do pensjonatu i domków, zjedliśmy pyszną obiadokolację i ....nagle wszystkim wróciły siły, zaczęliśmy rozrabiać i odwiedzać się nawzajem. Następnego dnia zjedliśmy smaczne śniadanie i ruszyliśmy w trasę. Podjęliśmy wyzwanie jakie rzucił nam pan przewodnik. Mianowicie wspinaliśmy się na najwyższy szczyt Gór Stołowych– Szczeliniec Wielki ( 919m n.p.m. ). Po przejściu 665 schodów byliśmy bardzo zmęczeni, na szczęście gofry i oscypki dodały nam sił. Udało się, zdobyliśmy szczyt! Ostatnim punktem wycieczki był zabytkowy Rynek i Twierdza Kłodzka. W drodze powrotnej tradycyjnie zatrzymaliśmy się w Mc Donald’s. Bardzo podobał nam się wyjazd. Cali i zdrowi wróciliśmy do Rudnik. Nie możemy się doczekać następnego, oby dłuższego i jeszcze lepszego. (Zapraszamy do galerii.)
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 22 2016 16:11:09
5 Czytań - Drukuj

Gazetka czerwiec 2016

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 22 2016 15:57:13
6 Czytań - Drukuj

ETIUDY I PROJEKT FILMOWY
Tak jak w latach poprzednich, w ramach zajęć artystycznych i zajęć technicznych klasy trzecie pracowały nad etiudami filmowymi. W szkole, której patronuje Wielki Reżyser, powstało wiele ciekawych filmów krótkometrażowych, zarówno dokumentalnych, jak i fabularnych. W tym roku żaden film nie otrzymał nagrody głównej, ale jury, w składzie: B. Rasztar, K. Niedrygoś, D. Niedrygoś przyznało trzy równorzędne wyróżnienia: „Nie zamykaj oczu” uczniów z klasy 3a (autorzy: Agnieszka Lewandowska, Marcelina Żyta, Damian Gorący, Dawid Jama, Damian Zając, Weronika Zalwert, Karolina Wolna), „Nielegalne wyścigi” – etiuda stworzona metodą animacji poklatkowej z klasy 3b (autorzy: Wojciech Skowron i Dariusz Krawczyk) oraz „Osamotniona” z klasy 3c (autorzy: Patryk Ramus, Dawid Mencfel, Zuzanna Żyta, Maria Knetki, Wiktoria Pinkos i Dominika Namyślak. Wyróżnieni uczniowie otrzymali plakaty z filmów wyreżyserowanych przez naszego Patrona Andrzeja Wajdę z dedykacją i z jego autografem.
Gratulacje!
Podsumowanie pracy nad etiudami filmowymi było też okazją do nagrodzenia uczniów biorących udział w projekcie edukacyjnym „Gra filmowa” realizowanego pod opieką p. Beaty Rasztar i p. Dariusza Niedrygoś. Zadania przewidziane w projekcie zrealizowali uczniowie z klas: IIa, IIb, IIIa i IIIc. Uczniowie klas drugich (najlepiej wykonali zadania): Grzegorz Mostowy, Jakub Świtała, Konrad Sas, Dawid Kostek, Filip Napieraj, Natalia Ślusarek, Magdalena Zając, Magdalena Wąż, Tomasz Pakuła, Jakub Grzebiela otrzymali filmy z autografem naszego Patrona. Uczniowie klas trzecich: Paulina Borek, Weronika Zalwert, Karolina Wolna, Agnieszka Lewandowska, Martyna Borek, Zuzanna Żyta, Dominika Namyślak, Zuzanna Jura, Paulina Rosak, Julia Garncarek otrzymali plakaty z autografem Pana Andrzeja Wajdy.
Nagrodę – plakat ze specjalną dedykacją Andrzeja Wajdy otrzymał również Jakub Grzebiela, najaktywniejszy uczestnik szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego.
Pan Andrzej Wajda jest bardzo zainteresowany edukacją filmową na zajęciach artystycznych i technicznych, działalnością DKF-u i Kina za Rogiem w naszej szkole i pozostaje w stałym kontakcie z nauczycielami prowadzącymi zajęcia filmowe. Wyraził nadzieję, że może to właśnie w naszej szkole wyrośnie Jego następca.
Nagrody dla uczniów ufundowało Stowarzyszenie Wspierania Gimnazjum w Rudnikach.

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 19 2016 22:05:38
6 Czytań - Drukuj

Logiczne wędrówki - etap 6ty
W środę 15.06.2016 r. odbył się szósty etap szkolnego konkursu „Logiczne wędrówki”. Reprezentacje klas po raz ostatni zmagały się z zadaniami konkursowymi, które dostarczyły wiele emocji. Różnorodność zadań i praca zespołowa zapewniły dobrą zabawę i możliwość poznania własnego potencjału. Skoro ostatni etap za nami, to czas podsumować wyniki konkursu:
I miejsce klasa 3b 56 pkt
II miejsce klasa 2ai 2b 54 pkt
III miejsce klasa 1c 53 pkt
IV miejsce klasa 1a 47 pkt
V miejsce klasa 3a 44 pkt
VI miejsce klasa 1b 43 pkt
VII miejsce klasa 2c 39 pkt
VIII miejsce klasa 3c 37 pkt


Serdecznie gratulujemy!

Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 19 2016 12:27:39
0 Komentarzy
120 Czytań - Drukuj

IV Nocny Maraton Matematyczno-Fizyczny
Już po raz czwarty uczniowie Gimnazjum Publicznego im. A. Wajdy w Rudnikach spotkali się w budynku szkoły o dość nietypowej porze - piątek, 3 czerwca, godzina 21.00.
Kolejny Nocny Maraton Matematyczno - Fizyczny, długo oczekiwany i zawsze cieszący się dużym zainteresowaniem, trwał do godziny czwartej nad ranem. Adresowany przede wszystkim do uczniów pasjonatów, którzy mimo nocnej pory i zmęczenia rozwiązywali drużynowo zadania w formie testów, łamigłówek liczbowych i rysunkowych, krzyżówek, rebusów. Ważne tutaj były dobrze dobrane materiały jak i ustalenie sposobów pracy. Uczniowie zależnie od upodobań pracowali samodzielnie, w parach lub w grupach. Rozwiązania na bieżąco sprawdzano, a trudniejsze zagadnienia nauczyciele wyjaśniali. Wiele emocji wzbudziły doświadczenia fizyczne, których przygotowaniem zajęli sie sami uczniowie.
Tablica z wynikami poszczególnych etapów rywalizacji była uważnie śledzona. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z klasy IIa w składzie: Magdalena Wcisło, Iga Wiercińska, Sebastian Garncarek, Filip Napieraj i Jakub Świtała.
Stosowną odmianą dla wysiłku umysłowego był mecz siatkówki na hali sportowej.
Zdaniem organizatorów i uczestników rozwiązywanie zadań "do upadłego" jest świetną zabawą i przygodą. Liczy się nie tylko znajomość matematyki czy fizyki, ale pomysłowość i wytrzymałość fizyczna. Taki sposób pracy ma wiele korzyści zarówno dla ucznia, jak i nauczyciela.
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 15 2016 21:06:55
6 Czytań - Drukuj

WYNIKI KONKURSU

"Gimnazjaliści - architektami krajobrazu"


Ponad miesiąc temu zaprosiliśmy uczniów do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy projekt zagospodarowania terenu przed budynkiem gimnazjum. Dziękujemy za wszystkie przekazane prace . Za najciekawsze, a jednocześnie możliwe do wykonania przy niewielkim nakładzie finansowym, uznaliśmy projekty autorstwa Jakuba Pałygi z klasy Ib (nagroda główna) oraz Karoliny Zroski, Karoliny Kaczmarek (klasa Ib) i Jana Dolika (klasa Ic). Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców.

Wszystkim, którzy chcieliby wesprzeć realizację tego przedsięwzięcia, w formie rzeczowej czy finansowej DZIĘKUJEMY!

Podajemy nr konta, na które można dokonywać wpłaty:

Konto Rady Rodziców przy Gimnazjum Publicznym im . A. Wajdy w Rudnikach,
ul. Wieluńska 15, 46-325 Rudniki

nr rachunku bankowego:

70 8909 0006 0050 0505 3489 0001
Dodane przez rbelka
dnia czerwiec 15 2016 21:03:03
4 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 125 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 11
Najnowszy Użytkownik: rbelka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 6839546 Unikalnych wizyt