Strona Główna


Pobieralnia


Galeria


Rejestracja


Szukaj


Andrzej WajdaVademecum


Dyplomy


Lodowisko


Kontakt


Facebook

Nawigacja
Home
REKRUTACJA 2016/2017
Rudniki w liczbach
DLA RODZICÓW 2016/17
Kino za Rogiem
Stypendium Wójta
Sukcesy sportowe 2015/2016
e-szkoła
E-Dziennik
Uroczystość Nadania Imienia
Edukacyjna Wartość Dodana
Samorząd Uczniowski
WZOROWA KLASA
Erasmus+
Comenius
Poliglota Roku
Logiczne wędrówki
Rudnicka Filmówka na facebooku
Kontakt
Archiwum News'ów
Galeria
Download
Artykuły
BIP
Szukaj

Vademecum Ucznia!
Dyplomy
Andrzej Wajda
Dokumenty i regulaminy

"KINO ZA ROGIEM"


Filmowe ferie!


Uczniów PSP w Rudnikach zapraszamy na ferie do Kina za Rogiem. 17 stycznia 2018r. (środa) o godz. 10:00 odbędzie się seans filmowy dla klas I, III i IV z opiekunami. Wyemitowany zostanie film „Toy Story 3”. 22 stycznia 2018r. o godz. 12:00 (poniedziałek) zapraszamy klasę V i VI wraz z opiekunami na film wyreżyserowany przez Martina Scorsese „Hugo i jego wynalazek”.
Dla klasy VII, klas II i III gimnazjum seans odbędzie się 25 stycznia o godz. 10:00. Uczniowie będą mogli zobaczyć film „Kupiliśmy ZOO” w reżyserii Camerona Crowe’a.
Po każdym z seansów filmowych odbędą się warsztaty „malowania światłem”. Chętne osoby mogą zgłaszać swój udział na adres kzrrudniki@gmail.com lub prosimy dzwonić pod numer 669481716.

Dodane przez rbelka
dnia styczeń 14 2018 12:07:42
9 Czytań - Drukuj

26 FINAŁ WOŚP
Tradycją naszej szkoły stało się aktywne uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Jurka Owsiaka - Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku już po raz dwudziesty szósty mogliśmy wesprzeć polską medycynę, a celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Tysiące wolontariuszy kwestowało 14 stycznia na rzecz WOŚP, a wśród nich:

Zuzanna Dubas, Kamil Panek, Aleksandra Zając, Jakub Pałyga, Nikola Jajko, Karolina Zroska, Sonia Plewa, Aleksandra Namyślak, Kinga Krawczyk, Jan Dolik, Daniel Kucharski, Zuzanna Włóka, Jakub Jarząb i Patryk Duda - nasi uczniowie trzecich klas gimnazjalnych.

Finał został poprzedzony licytacją gadżetów przekazanych nam przez Sztab Gminny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieszczący się przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach.
Ogromne podziękowania składamy
Cukierni Marek Gagatek w Wieluniu
za przekazanie na licytację dwóch wspaniałych tortów!


Nasi wolontariusze zebrali razem 8018, 63 zł.

Największą zawartość gotówki w puszce zebrał Jakub Pałyga - 1226,10 zł.


Wielkie Dzięki wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.
Pamiętajmy słowa naszego papieża Jana Pawła II:
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi."


Dodane przez rbelka
dnia styczeń 14 2018 18:59:50
7 Czytań - Drukuj

Gazetka grudzień-styczneń!
Dodane przez rbelka
dnia styczeń 13 2018 15:31:20
10 Czytań - Drukuj

Nowe łazienki w naszej szkole

Na przełomie roku w naszej szkole zostały oddane do użytku nowoczesne i bardzo funkcjonalne łazienki dla uczniów i pracowników. Wszyscy cieszymy się z tej inwestycji, która została wykonana dużym nakładem sił i środków. Dbajmy o to, by służyły nam jak najdłużej.

Dodane przez rbelka
dnia styczeń 11 2018 00:09:06
10 Czytań - Drukuj

„Zemsta” Aleksandra Fredry na scenie w Praszce
4 stycznia 2018r. młodzież klas siódmych szkoły podstawowej i drugich gimnazjum na kilkadziesiąt minut zapomniała o realiach codzienności i zatopiła się w świat „Zemsty” Aleksandra Fredry. Komedia w inscenizacji Narodowego Teatru Edukacji przedstawiona na scenie praszkowskiego kina była humorystycznym, nieukrywającym wad, ale pełnym ciepła i pobłażliwości obrazem dawnego świata szlacheckiego. Młodzi widzowie z zaciekawieniem podziwiali grę aktorów i jednocześnie dobrze się bawili. Po spektaklu uczestniczyli w krótkich, ale bardzo przydatnych warsztatach dotyczących improwizacji, które poprowadzili artyści sceny. Możliwość bezpośredniego kontaktu z aktorem okazała się doskonałą atrakcją.

Dodane przez rbelka
dnia styczeń 10 2018 23:38:56
10 Czytań - Drukuj

ZABAWA CHOINKOWA

10 STYCZNIA 2018r. - OD GODZ. 16.00 DO GODZ. 18.00 W MAŁEJ SALI GIMNASTYCZNEJ ODBEDZIE SIĘ ZABAWA CHOINKOWA DLA UCZNIÓW KLASY I I III.

11 STYCZNIA 2018r. - OD GODZ. 17.00 DO GODZ. 21.00 W MAŁEJ SALI GIMNASTYCZNEJ ODBEDZIE SIĘ ZABAWA CHOINKOWA DLA UCZNIÓW KLASY IV, V, VI I VII SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ ODDZIAŁÓW GIMNAZJALNYCH.

Dodane przez rbelka
dnia styczeń 10 2018 00:12:59
10 Czytań - Drukuj

Klub europejski


Zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych pracą w Klubie europejskim
do zgłaszania się do pani Anity Borek lub Małgorzaty Rzepki
.
Dodane przez rbelka
dnia styczeń 10 2018 00:02:13
10 Czytań - Drukuj

XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w organizację XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra już 14 stycznia 2018 roku. Inicjatywy Jurka Owsiaka nikomu nie trzeba przedstawiać. 16 wolontariuszy z klas trzecich gimnazjalnych wyruszy z charakterystycznymi barwnymi puszkami by zbierać datki na szczytny cel:
„pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.
Zanim to jednak nastąpi, w piątek 12 stycznia w czasie drugiej i trzeciej godziny lekcyjnej na małej sali gimnastycznej odbędzie się emocjonująca, jak zwykle, licytacja gadżetów WOŚP. Organizatorzy tego przedsięwzięcia w szkole, proszą wszystkich uczniów ( i nie tylko) o zbiórkę pieniędzy, a przedstawicieli klas o aktywne uczestnictwo w licytacji.
Pokażmy, że mamy serce dla malutkich serduszek noworodków!


Dodane przez rbelka
dnia styczeń 09 2018 23:54:27
9 Czytań - Drukuj

Poliglota Roku!
Przedstawiamy wyniki I etapu Poligloty roku 2017/2018r. Szczegółowe wyniki konkursu można śledzić w zakładce POLIGLOTA ROKU na naszej stronie. W tym roku pojawiła się zakładka, w której będą znajdowały się dodatkowe materiały do wykorzystania przez ucznia w celu przygotowania do kolejnego etapu konkursu. Drugi etap konkursu Poligloty Roku, konkurs świąteczny, dotyczący najpopularniejszych świąt obchodzonych przez narody krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych odbędzie się w pierwszym tygodniu po feriach. Życzymy miłej nauki.

Wyniki można śledzić w zakładce:

Poliglota Roku.


Dodane przez rbelka
dnia styczeń 06 2018 18:25:09
12 Czytań - Drukuj

Wizyta Aniołów w rudnickiej szkole
15 grudnia 2017r. o godz. 17.00 do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach przybyli liczni goście, by wziąć udział w wieczorze przedświątecznym. Placówkę m.in. zaszczycili swoją obecnością: starosta oleski pan Stanisław Belka, wicewójt Rudnik pani Iwona Napieraj, wizytator Kuratorium w Opolu pani Olimpia Matys, dyrektor BOOS-u pani Elżbieta Ciszkiewicz, przedstawiciele policji w Praszce, nadleśnictwa w Oleśnie, Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie, Koła Łowieckiego „Bażant” Praszka. Byli też radni Gminy Rudniki, dyrektorzy powiatowych i gminnych szkół, sołtys Rudnik i rodzice uczniów. Wszyscy goście już od progu zostali obdarowani tradycyjnym pierniczkami oraz folderem z informacjami dotyczącymi bożonarodzeniowego przedstawienia. Mogli też na świątecznym kiermaszu, zorganizowanym przez Radę Rodziców, zakupić stroiki oraz ozdoby choinkowe. Wchodząc do sali przy akompaniamencie kolęd, goście zachwycali się niezwykłymi lampionami wykonanymi z brzozy. Ale na tym nie koniec ich wizualnych wrażeń. W sali, gdzie odbyła się impreza, oczom zaproszonych ukazały się przepięknie oświetlone choinki oraz zwisające z sufitu setki misternie wykonanych gwiazdek. Na początku spotkania głos zabrał dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach, pan Andrzej Krzak. Złożył obecnym życzenia i zaprosił do obejrzenia sztuki „Wigilia z Aniołami” w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego „Kurtyna”. Akcja przestawienia toczy się w wigilijne późne popołudnie. Grupka młodych ludzi (m.in. narkoman, uciekinierka z domu, żebraczka, złodziejka, diler) postanawia pójść do miasta i zrobić zakupy. Jednak uzmysłowiają sobie, że jest wigilia i za chwilę wszystkie sklepy będą pozamykane. Są wściekli. Zaczynają przypominać sobie minione święta Bożego Narodzenia. Iwo wspomina kolędy z babcią, Elka awantury ojca, Patrycja wigilie w domu dziecka. Ich rozważania są gorzkie i pełne smutku. Nagle słychać dzwonek do drzwi. W progu stoją trzy piękne dziewczyny. Bije od nich jasność, dobroć i pogoda ducha. Proszą o nocleg. Iwo- właściciel mieszkania- stanowczo odmawia. Mieszkająca z nim Kaśka prosi go jednak, by w ten wyjątkowy wigilijny wieczór pozwolił im przenocować. Po wielu naleganiach chłopiec się zgadza. Dziewczyny w sposób subtelny mówią domownikom o ludzkiej naturze, prawu do popełniania błędów i wielkiej miłości Boga do ludzi, który umiłował szczególnie tych nawróconych. Młodzi ludzie postanawiają zorganizować sobie wieczerzę. Nieudolnie, ale szczerze, modlą się. Przyrzekają też się zmienić. Całość przedstawienia wieńczy taniec Aniołów.
Drugą część wieczoru wigilijnego, wspólne kolędowanie, poprowadził ksiądz kanonik Krzysztof Błaszkiewicz. Każdą kolędę śpiewaną przez wszystkich uczestników świątecznego wieczoru poprzedzały rozważania proboszcza. Mówił m.in. o roli matek we współczesnym świecie, skłonności ludzi do grzechu, miłości, którą czerpiemy od Pana Jezusa.
Obie części – przedstawienie i kolędowanie- połączyła głęboka refleksja nad sensem istnienia oraz wiara w zmianę człowieka na lepsze.
Wieczór zakończyły przemówienia gości. Wszyscy podkreślali, że było to niezwykłe, pełen wrażeń spotkanie.

Dodane przez rbelka
dnia styczeń 01 2018 21:59:17
12 Czytań - Drukuj

ŻYCZENIA NOWOROCZNE!

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU


ŻYCZY DYREKCJA SZKOŁY

Dodane przez rbelka
dnia grudzień 31 2017 16:59:30
13 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 142 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Bezpieczne logowanie SSL

Licznik
Jeszcze

I WAKACJE :D

Użytkowników Online
Gości Online: 5
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 10
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: kwloka

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 10115277 Unikalnych wizyt