SECOND MOBILITY MEETING CAMPULUNG
A oto przygotowana przez nich prezentacja:

Mieli także okazję zobaczyć prezentacje pozostałych uczestników. Przygotowane prezentacje ilustrowały wyrażenia, przysłowia i idiomy związane z wodą we wszystkich siedmiu językach oraz po angielsku. Podczas spotkania uczniowie porównywali wyrażenia funkcjonujące w różnych językach a następnie na ich podstawie przygotowali grę, w którą ostatniego dnia wspólnie zagrali. Program obejmował także zajęcia integracyjne dla wszystkich uczniów oraz zwiedzanie szkoły goszczącej.

Pierwszego dnia zostaliśmy oficjalnie powitani przez dyrektorkę szkoły. Ogłoszone zostały wyniki konkursu na logo projektu, po podliczeniu wszystkich punktów zwyciężyło logo zaproponowane przez szkołę z Rumunii. Gratulujemy! Artykuł na temat naszego projektu ukazał się w prasie rumuńskiej.

Bardzo miło powitał nas też burmistrz Campulung podczas wizyty w ratuszu. Zwiedzaliśmy Campulung oraz tamę i elektrownię wodną Rausor Dam.

Szkolni koordynatorzy i pozostali nauczyciele omawiali przebieg kolejnych etapów projektu, planując dokładnie kolejne spotkania i zadania do wykonania w trakcie przyszłych mobilności. Ostatniego wieczoru podczas kolacji pożegnalnej nasi gospodarze zaprezentowali tradycyjne tańce rumuńskie. W piątek rano razem z uczniami i nauczycielami z Finlandii wyruszyliśmy do Bukaresztu i z powrotem do Polski.

A oto kolejne zadania:

1. European Water Tales Contest

Temat: Water for Life

Opowiadanie od 3 do 10 stron A4 (czcionka Arial 12, odstępy 1,5) w języku angielskim.

Opowiadanie musi być oryginalne, nigdzie wcześniej niepublikowane, nie naruszać niczyich praw autorskich. Termin: 10.02.

2. Legends related to water

2-3 strony A4 (tekst (j. angielski) + zdjęcia / ilustracje) Termin: 10.02.

Autorzy najlepszych opowiadań / legend będą reprezentować naszą szkołę podczas kolejnej mobilności we Francji w dniach 31 marca–4 kwietnia 2014 a także będą mieli okazję wziąć udział w dodatkowej dwustronnej wymianie ze szkołą z Hiszpanii w dniach 24-28 marca a następnie ugościć swoich kolegów z Hiszpanii od 16 do 20 czerwca 2014r.

Na wasze prace czekają nauczyciele języka angielskiego p. A. Borek, p. M. Rzepka i p. A. Włóka wszelkie pytania proszę kierować do w/w nauczycieli.

dnia luty 05 2014 09:21:16

Design by CeRNoBiL & Admin Powered by PHP-Fusion 18231291 Unikalnych wizyt